سایر شرکتها

شرکت
ایدکو پرس

www.aidcopress.com

شركت مجموعه هاي پرسي توسعه صنايع خودرو (ايدکو پرس) با بهره مندي از سه خط پرس Schuler-G3 با تناژ حداکثر 630 تن مجهز به سيستم اتوماسيون، يك خط پرس Erfurt-G3 با تناژ حداکثر 500 تن ، 19 دستگاه پرس هيدروليكي و مكانيكي با تناژ حداكثر 200 تن، يك دستگاه خط برش كويل به شيت و دو خط پرس Erfurt-G2 با تناژ حداکثر 800 تن و Erfurt-G3 با تناژ حداکثر 500 تن ، قطعات زير را توليد مي نمايد:
قطعات G5،G4،G3 خودروهاي پژو206 و 405
قطعات منفصله باك خودروي ROA و وانت باردو
رام پژو 405 و 206
قطعات G2 و G3 خودرو زانتيا
قطعات داشبورد خودروي روسي UAZ
سيني زيرموتور تندر 90
و مجموعه متنوعي از قطعات سمند، روا و وانت باردو


1. شرکت ايدکو پرس به منظور توليد مجموعه رام پژو 405 و 206 از تجهيزات اساسي ذيل بهره مي برد:
دوازده دستگاه ربات KUKA ساخت کشور آلمان شامل: پنج ربات حمل كننده، پنج ربات جوش Spot و دو ربات جوش MAG
شش دستگاه Turn Table ، دو دستگاه پرس هيدروليك 250 تن، يك ايستگاه جوش Projection، يك ايستگاه جوش Stud، يك ايستگاه Punching و يك ايستگاه Marking
خطوط مجموعه سازي رام زير موتور پژو 405 و 206 از خطوط مهم شرکت ايدکو پرس است. رام زير موتور يكي از اجزا شاسي بوده كه به لحاظ ارتباط مستقيم با سيستم تعليق، قواي محركه و فرمان عهده دار وظايف حساسي مي باشد. از اين رو اين قطعه از نظر ايمني داراي استانداردهاي بالايي بوده و در كلاس A ايمني قطعات خودرو جاي گرفته است. همچنين، مجاورت رام با سطح جاده و فضاي مرطوب و خورنده، مستلزم پيش بيني هاي خاص جهت جلوگيري از زنگ زدگي و خوردگي اين قطعه مي باشد. لذا با توجه به اين امر رام با لايه اي از الكتروفورز كاتدي پوشش داده مي شود. همچنين، از آنجا كه نحوه عملكرد و وظيفه تعريف شده براي اين قطعه آن را نيازمند استحكام ويژه اي مي كند، لذا در حين فرايند توليد و پس از مرحله مجموعه سازي و رنگ آميزي، تست ها و آزمون هاي متعدد و پيچيده اي در مورد آن اِعمال مي گردد كه از آن جمله مي توان به تست خستگي (Fatigue Test)، تست تخريب (Destructive) و تست اندازه گيري سه بعدي (CMM) اشاره كرد.

خطوط مجموعه سازي رام زير موتور پژو 405 و پژو 206 اين شركت با در اختيار داشتن تجهيزات پيشرفته رباتيك و با بهره گيري از اطلاعات و فن آوري روز به طور جداگانه ظرفيت توليد 250.000 مجموعه رام در سال را در دو شيفت كاري دارا مي باشد و در خودروهاي نسل جديد همچون پژو GLI، SLX، پژو پارس، سمند و کليه تيپ هاي پژو 206 توليد ايران كاربرد دارد. همچنين اين شركت با اخذ تاييديه از شركت پژو فرانسه، با اخذ فرم ISAR-SSO شرکت ساپکو و گواهي استاندارد 631000 Q مجوز صادرات اين محصول به خارج از كشور را از شركت فرانسوي AFAQ كسب نموده است.

خط رباتيك مجموعه رام پژو 206 مشتمل بر تجهيزات ذيل مي باشد:
نه دستگاه ربات KUKA شامل: چهار رباط حمل كننده، چهار ربات جوشMAG، يك ربات جوش Spot
سه دستگاه Turn Table، يك ايستگاه جوش projection،يك ايستگاه Punching و يك ايستگاه Marking

 2. خطوط مجموعه سازي (باك و زير مجموعه هاي بدنه)
شرکت ايدکو پرس با هدف افزايش كيفيت و كميت محصولات توليدي و جلب رضايت مشتريان نسبت به «مجموعه سازي» تعداد انبوهي از قطعات پرسي توليدي اقدام و خطوط «مجموعه سازي» زير را ايجاد نموده است:
خط مجموعه سازي باك پژو روا (ROA)
خط مجموعه سازي باك وانت پيكان
خط مجموعه سازي زيرگروههاي بدنه خودروهاي پژو 405، پژو روا(ROA)، سمند و داشبورد UAZ
هريک از اين خطوط به طور جداگانه ظرفيت توليد روزانه1000 مجموعه در دو نوبت كاري را دارا مي باشند.

3. خط رنگ الكتروفوز كاتدي
اين خط توانايي و ظرفيت مناسب جهت رنگ آميزي قطعات متعدد خودرو مطابق با استانداردهاي كنترل كيفي شركت هاي پژو و رنوي فرانسه و ديگر استانداردهاي معتبر جهاني را دارا مي باشد. فرآيند آماده سازي سطح بگونه اي طراحي شده است كه قطعه كاملا چربي گيري شده و پس از عبور از مراحل فعال سازي سطح و اعمال پوشش فسفاته تري كاتيونيك (روي، نيكل و منگنز) و شستشو با آب مقطر وارد مرحله رنگ آميزي كاتافورز مي گردد. در اين مرحله قطعه به طريق الکتريکي با رنگ اپوكسي مشكي با ضخامت حدود 20 ميكرون رنگ آميزي مي شود.

لايه رنگ شده، توانايي مقاومت در برابر خوردگي يا حداقل 700 ساعت آزمايش مه نمك (Salt Spry) را دارا مي باشد. همچنين اين خط با داشتن آزمايشگاه مجهز، كليه آزمايشهاي مراحل آماده سازي سطح و رنگ نهايي از قبيل آزمايش غوطه وري در آب، آزمايش مه نمك (Salt Spry) ، ضربه و خمش را مطابق با خواست مشتري انجام مي دهد.
ظرفيت رنگ آميزي اين خط در سال و در سه نوبت كاري بيش از 1.000.000 متر مربع مي باشد.


گواهينامه هاي شركت ايدكوپرس:
گواهينامه 16949:2002 ISO TS
استقرار سيستم SUR در قطعات (Survey plan-UEP-Reactivity)
استقرار مدل تعالي سازماني EFQM
استقرار سيستم كيفيت و دريافت GRADE C از شركت رنوپارس
استقرار سيستم كيفيت و دريافت GRADE B از شركت سازه گستر سايپا
استقرار سيستم كيفيت Sapco 86 و اخذ GRADE A
استقرار سيستم كيفيت و دريافت GRADE A از شركت بهنگام آفرين سايپا